{{ctrl.notification}}
راهنمای جامع خرید تور ترکیه

خرید تور ترکیه نیاز به جستجوی اینترنتی در سایت های گردشگری دارد. اکثرا در سایت های گردشگری انواع پکیج تور داخلی و تور خارجی دیده می شود. در سایت های گردشگری با خرید انواع پکیج تور خرید بلیط هواپیماخارجی و رزرو هتل دیده می شود.همین طور علاوه بر خرید تور می توانید همزمان با خرید بلیط هواپیما،  رزرو هتل را از طریق سایت ها انجام دهید. رزرو هتل خارجی در بخش پکیج  خرید تور با خرید بلیط هواپیما خارجی  نیز همراه است. باید بدانید که تورها اغلب با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل همراه هستند. حالا اگر خرید تور ترکیه در میان باشد خرید بلیط هواپیما و رزرو  هتل خارجی به همراه پکیج  خرید تورها دیده می‌شود. برای خرید تور ترکیه به یک سری نکات باید توجه کنیم، که در ادامه این نکات را توضیح می دهیم.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

خرید  تور ترکیه و معرفی شهر ترکیه

خرید تور خارجی را با خرید تور ترکیه در ذهن تان ماندگار کنید. خرید تور ترکیه یکی از بهترین تورهای تفریحی برای ایرانیان است. سرزمین ترکیه همانند قالی خوش نقش ونگاره، طی صدها سال تاریخی پر فراز و نشیب را درهم تنیده و نمایانگر تنوع و زیبایی در قرون متمادی بوده است.

این کشور شرایط جغرافیایی متنوعی دارد و با سفربه این کشور در امتداد شرق به غرب سفر می کنید. در این کشور به مناطق کوهستانی با نهرهای خروشان که در فصل بهار پوشیده از گل های وحشی می شود و دارای تابستان های گرم و خنک است مواجه می شوید. استپ های خشک و تپه های پرپیچ مزارع بی پایان گندم و صخره های خشک که شگفت انگیز ترین سایه های زرین را در برگرفته اند، هنگام عبور خورشید طیفی از رنگ ها همه جا را در برمی گیرد و در نهایت دره های گرم و حاصلخیز بین دامنه های کوهستانی مملو از زمین های زراعی و سواحل آبی و قیطانی دریای اژه، همه و همه طبیعتی دوست داشتنی دارند و زندگی در آنجا همیشه آسان و دلپذیر بوده است.

محور شمال به جنوب از منطقه ی معتدل سرسبز سواحل دریای سیاه شروع می شود، که به وسیله رشته کوههای مرتفعی احاطه شده است و مملو از درختان فندق، مزارع ذرت و چای می باشد. جاده هایی پررفت و آمد و پیچ در پیچ ، مناظر خارق العاده از دریای سیاه را به نمایش می گذارند و تا مناطق کوهستانی استپ ها و باغ های میوه ادامه می یابد.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

شهر های توریستی و جاذبه های گردشگری ترکیه

با خرید تور ترکیه و خرید بلیط هواپیما خارجی به شهرهای مختلف ترکیه سر بزنید.

 اولین شهر از شهرهای زیبای ترکیه ادیرنه می باشد:

این شهر دارای پنج مرز مشترک با دو کشور یونان و بلغارستان می باشد. این شهر از شهرهای تاریخی کشور ترکیه است.

ادیرنه دارای میراثی غنی است که آن را مرهون استقرار خود بر سر راه اروپا و آناتولی می داند. این شهر به دلیل قرارگرفتن در ابتدایی ترین قسمت دریای اژه و مدیترانه بیشترین جذب گردشگر و توریست را به خود اختصاص داده است.  معمولا در این شهرها رزرو هتل نیز انجام  می شود.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

مهمترین جاذبه های گردشگری و تاریخی ادیرنه :

 با خرید  تور ترکیه به دیدار از جاذبه های گردشگری ترکیه بروید. رزرو هتل خارجی را با پکیجی که در خرید  تور ترکیه دارید، ملاحظه کنید.

  مسجد سلیمیه، مجموعه بایزید دوم، مجموعه قدیمی اسکی، مسجد اوچ شرفلی، مسجد مرادیه، کاروانسرای رستم پاشا، بازارهای قدیمی، دادگاه عالی، حمام سنتی ترکی، پل های قدیمی، موزه ادیرنه، بنای لاله پاشا، موزه ترکیه و هنرهای اسلامی ومناطق دیدنی دیگر.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

استانبول

شهری که نیمی از آن در قاره ی آسیا و نیمه دیگر آن در قاره ی اروپا واقع است. این شهر دوره های امپراطوری رومیان، بیزانس ها و عثمانی ها را گذرانده و همواره پایتخت کشور ترکیه بوده است. در قلب این شهر" تنگه بسفر"  قرار دارد، که محل تلاقی آبهای دریای سیاه ، دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی است. این شهر با وجود موزه ها و کاخ ها ، بازارها و طبیعت زیبای سرسبزش همواره پذیرای گردشگران از اقصار نقاط دنیا می باشد.

جاذبه های گردشگری و تاریخی استانبول:

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

کاخ توپ کایی، کاخ دولما باغچه، کاخ بیلربیی، مسجد سلطان احمدشاه، قصر سلطنتی حاجیا صوفیا، موزه ی باستانی شناسی وتنگه استانبول.

در اطراف استانبول مجموعه ای از جزایر نه گانه وجود دارد که به "جزایر شاهزادگان " مشهورند. در دوران بیزانس این جزایر محل تبعیدگاه شاهزادگان به شمار می آمده است. از جمله بزرگترین این جزایر "جزییره بویوک آدا" می باشد که در آن امکان گذارندن ساعاتی تفریح و گردش با کالسکه لذت بخش است.

همین طور قایقرانی در استانبول یک امر رایج و مرسوم است زیرا استانبول تنها مکانی در دنیاست که می توانید سوار بر قایق های تاریخ رومی ها و بیزانس همین طور عثمانی ها را به تماشای کاخ ها، قلعه ها و مساجد زیبایش بروید.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

فرهنگ مردم استانبول

استانبول مرکز برگزاری فستیوال های بین المللی در تمام زمینه ها می باشد. در این شهر هر ساله در ماه های ژوئن و جولای فستیوال های متعدد برگزار می شود. اگر هدف مسافر از سفر فقط خرید کردن باشد، شهر استانبول گزینه بسیار عالی می باشد و پیشنهاد می شود که در آغا زسفر سری به بازار کاپالی چارشی(بازاری که سقف دارد) در این بازر بیش از 400 هزار مغازه وجود دارد. هریک از این کوچه ها برحسب فعالیتی هایی که در آن صورت می گیرد نامگذاری شده است . کوچه زرگری، کوچه فرش فروشان، کوچه کلاه دوزان و غیره. بازار کاپالی چارشی به عنوان نبض تجاری استانبول مشهور شده است. برای تهیه پارچه و لباس بهترین مکان خیابان استقلال، جمهوریت، خیابان روملی می باشد. علاوه بر مناطق نام برده مرکز خرید آتاکوی، گالریا در منطقه ی آتاکوی، آک مرکز در منطقه ی اتیلر و مرکز خرید کاروسل در منطقه ی باکرکوی با فروشگاههای بسیار جذاب خود مکان مناسبی برای خرید کردن می باشد.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

آنکارا

این شهر پایتخت کشور ترکیه است و در شمال غربی ترکیه واقع شده است. مهمترین مکان های دیدنی این شهر عبارتند از: پارک طلایی، موزه قوم شناسی، برج مخابراتی آنکارا، موزه تمدن های آناتولی، موزه ی فرهنگ مردم شناسی، موزه ی آتاتورک، موزه سکه، موزه چای، آرامگاه آتاتورک، برج آرمادا، مزار محمد پاشا و مسجد علاالدین.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

ازمیر

ازمیر در غرب ترکیه و در انتهای خلیج ازمیر بر روی تو رفتگی عمیقی از دریای اژه قرار دارد و بهترین جاذبه های گردشگری ودیدنی آن عبارتند از: معبد آپولون، موزه ی باستان شناسی ازمیر و کتابخانه باستانی ازمیر و برج ساعت ازمیر می باشد.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

آنتالیا

این شهر در جنوب غربی کشور ترکیه  و بر روی خلیج آنتالیا قرار دارد و به دلیل موقعیت خود به عنوان " بهشت گردشگری" معروف است. این شهر پایخت تورشی ترکیه می باشد و مهمترین جاذبه های دیدنی آن عباتند از: مسجد ایولی مینارلی، مسجد اوتامان، مسجد فرادپاشا، مسجد تکلی پاشا، موزه ی آنتالیا ، آبشار دوران بلند در 14 کیلومتی شمال شرقی آنتالیا، ابشار کورسونلو،  دریاچه نیلوفر، ساحل ماسه لارا،نمار کارایین، پارک ملی گونوگ، شهر باستانی ترمسوس، ساحل نور آنتالیا و سواحل ماسه ای طلایی.

شهرهای زیارتی کشور ترکیه:

قونیه

که مزار مولانا  جلال الدین رومی (مولوی) در این شهر واقع است.

استانبول

 که به دلیل وجود اشیای به جا مانده از پیامبر (ص)و اهل البیت و صحابه که در موزه توپکایی، مزار ایوب انصاری، قبور خلفای عثمانی و مساجد و مکان های مختلف مورد بازدید قرار می گیرد.

طرسوس

 که غار اصحاب کهف در آن واقع است.

غازی انتب

 مزار یوشع پیامبر در ان واقع است.

شهر موزه ای شانلی اورفا

 غاری که حضرت ابراهیم دوران کودکی خود را در آن گذرانده است.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

مهمترین موزه های ترکیه :

موزه ی آنادا: در سال 1926 میلادی تاسیس شد و شامل بخش های استان شناسی، قوم شناسی، کتابخانه، آزمایشگاه است. بیشتر اشیاء این موزه به دوران نوسنگی تا عهد روم و بیزانس تعلق دارد و یکی از جذابترین اشیاء این موزه ، مجسمه منحصر به فرد از یک ناخدای ساخته شده که از جنس کریستال طبیعی می باشد و متعلق به امپراتوری هیتیان است.

موزه ی آماسیا: در سال 1926 تاسیس شد و در سال 1961به مسجد مدرسه گوک انتقال یافت.

موزه ی شهر آنکارا: که تعداد آنها بسیار است و برخی از آنها عبارتند از : موزه تمدن آناتولی، موزه و آرامگاه آتاتورک، موزه مردم شناسی و ...

موزه ی باستان شناسی ازمیر

موزه ی باستانشناسی اسکی شهر

موزه ی هنر های اسلامی ترکیه

موزه های قونیه که موزه ی مولانا هم در این شهر قرار دارد.

این مقاله برگرفته از کتاب  "گردشگری در بیست کشور جهان"  نوشته "دکتر احمد دیناری" می باشد.

خرید تور ترکیه _ آی آر تور

خرید ارزان ترین تور آنتالیا با آی آر تور

انواع  خرید تور داخلی و خارجی را با راهنمایی کارشناسان خبره سایت آی آر تور در هر فصلی بصورت اینترنتی رزرو کنید.  سایت آی آر تور پاسخگوی سوالات شما در تمامی ساعات روز درباره ی قیمت و خرید  تور ترکیه هستند. در پایان متن منتظر نظرات و کامنت های شما هستیم، تا ما را در ارائه خدمات ارزنده یاری کنید. جهت هرگونه سوال و پیشنهادی با شماره 05131402 تماس بگیرید.

 

 

                        

ثبت نظر
chat 0