{{ctrl.notification}}

5 قدم تا خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور

خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور می تواند شروع خوبی برای سفر شما محسوب شود.  مهم ترین قسمت سفر ، بخش اقتصادی آن است. اگر بتوانید سفر ارزانی داشته باشید مطمئنا شیرینی آن دو چندان می شود.

از آنجایی که خرید بلیط هواپیما نقش بسیار بزرگی در هزینه سفر شما دارند با کنترل آن می توانید این بخش بسیار زیادی از بودجه خود را کاهش دهید.

 اما چگونه می توان اقدام به خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما کرد؟ بلیط چارتر چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟ چه فاکتورهایی در تعیین قیمت بلیط هواپیما موثر هستند؟ برای پاسخ به این سوال ها تا کافیست ادامه مطلب را بخوانید.

 بلیط هواپیمایی چارتر

تفاوت بلیط هواپیما چارتری و سیستمی

حال که با روش هایی برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما آشنا شدید خوب است که نگاهی به تفاوت بلیط هواپیمایی چارتر و بلیط هواپیما سیستمی بیاندازیم.

بلیط چارتر چیست؟

مهمترین ویژگی بلیط چارتر متغیر بودن آن است خیلی از زمان ها از بلیط های سیستمی ارزان تر هستند و همین امر باعث می شود که خرید آن محبوبیت زیادی در میان مسافران داشته باشد. 

 اما ماهیت بلیط چارتری به  نوع خاصی از بلیط ها اشاره دارد که آژانس های مسافرتی آنها را پیشاپیش از شرکت هواپیمایی برای مدت زمان مشخصی پیش خرید می‌کنند.

به این ترتیب قیمت بلیط توسط آژانس های مسافرتی تعیین می شوند و بسته به تقاضای مسافران متفاوت می شود.

بلیط سیستمی چیست؟

بلیط سیستمی به بلیط هایی گفته می‌شود که تغییری در قیمت آنها ایجاد نخواهد شد. این بلیط ها را اگر از آژانس های مسافرتی خریداری نمایید تفاوت قیمتی با خرید از شرکت های هواپیمایی نخواهد داشت.

در بازی دیگر که این بلیت‌ها نسبت به بلیط های چارتری دارد در آن است که بلیط های سیستمی قابل استرداد هستند.  یعنی اگر شما به هر دلیلی بلیط را خریداری کنید و  منصرف شوید ،  مقداری از از پول شما به عنوان جریمه توسط شرکت هواپیمایی دریافت می شود و باقی آن را به حساب شما باز خواهند گرداند.

بلیط های سیستمی برای افراد مختلف قیمت متغیری دارد یعنی قیمت بلیط بزرگسال و خردسال با یک دیگر متفاوت است.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط چارتر ارزان قیمت در آی آر تور

از آنجایی که تعداد زیادی از مسافران روزانه درخواست مشاوره درباره پرواز های ارزان قیمت را دارند وجود یک راهنمای رزرو پرواز به صرفه می تواند بسیار برای شما مفید باشد در ادامه  لیستی از معیارهای موثر در قیمت بلیط هواپیما برای شما اورده شده است، که  توجه به آنها می تواند بسیار به کاهش بودجه سفر به شما کمک کند پس همراه ما باشید.

قدم اول در خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور : انعطاف پذیر باشید.

روشی که بیشتر افراد برای خرید بلیط هواپیما انتخاب می‌کنند به این شکل است:

1- مقصد خود را انتخاب می‌کنند

2- تاریخ روز را مشخص می نمایند

3-  قیمت های پرواز آن روز را مشاهده کنید

به طور معمول این فرایند بلیط های هواپیما را تا قیمت های بیشتری به شما نشان می دهد اما اگر پرواز ارزان در اولویت شماست بهتر است از این دستورالعمل پیروی کنید .

1- در گوگل مقاصد ارزان را جست و جو کنید

2- تصمیم بگیرید که کدام یک از مقاصد ارزان برای شما جذابیت دارد

3- تاریخ را به نحوی تنظیم کنید که خرید پرواز و رزرو هتل ارزان قیمت در دسترس شما باشد .

بهترین چیزی که می تواند هزینه سفر شما را کاهش دهد انعطاف پذیر است انعطاف پذیری در تعیین مقصد و زمان پادشاه کاهش قیمت سفر شماست. اما اگر نمی توانید تاریخ و مکان سفر خود را تغییر دهید باز هم جهت کاهش قیمت پرواز وجود دارد که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم رسید.

قدم دوم در خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور : از سفر در ماه های اوج خودداری کنید

برای داشتن یک سفره ارزان قیمت کافی است رفتار مسافران مقصدی که قصد سفر دارید را زیر ذره بین بگیرید.  با خود تصور کنید که معمولاً مسافران در کدام ماه ها و چه مناسبت هایی به آن محل سفر می کنند.

معمولا ً در ایران مسافران در ایامی مانند زیر سفر خود را انجام می دهند:

1- اوایل سال نو تا نیمه فروردین

2- اوایل تیر تا اواسط ماه

3- اوایل  شهریور تا اواخر آن

4- تعطیلات عید فطر

5- تعطیلات نیمه خرداد

6- تعطیلات محرم

این زمان ها با توجه به موارد خاص مانند جشنواره ها ممکن است متفاوت شوند در این ایام معمولاً سفر و رزرو هتل خیلی به صرفه نخواهد بود.

آژانس های مسافرتی

قدم سوم در خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور : بهترین زمان را برای رزرو پرواز ارزان بیابید

اگر در زمانی  به غیر از ایامی که ذکر شد قصد خرید بلیط هواپیما دارید ، می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری نمایید و احتیاجی به عجله نخواهید داشت. اما به دلیل وجود احتمال پر شدن صندلی پروازهای ارزان قیمت ، خرید زودتر بلیط راه حل محتاطانه تریست. 

اما اگر قصد سفر در ایام شلوغ را دارید بهتر است به این توصیه ها توجه کنید. از آنجایی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما در این ایام به اوج خود می‌رسد رزرو پیش از موعد پرواز می تواند  قیمت سفر شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

 اگر قصد خرید پرواز داخلی را دارید در نظر داشته باشید که خرید بلیط بین 4 تا 2 هفته قبل از سفر می تواند هزینه آن را کاهش دهد. 

البته این بازه زمانی در ایام متفاوت است . مثلا برای خرید بلیط هواپیما کیش در تابستان بهتر است یک تا دو ماه مانده به سفر ، آن را از سایت خرید بلیط هواپیما آی آر تور خریداری نمایید

قدم چهارم در خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور : در ارزان ترین روزها سفر کنید

به طور کلی مسافران تمایل دارند که در روزهای آخر هفته سفر خود را شروع کند و در ابتدای هفته بلیط برگشت خود را تهیه نمایند. بهتر است با توجه به این گزاره شما در وسط هفته خرید بلیط هواپیمای خود را انجام دهید. از آن جایی که مسافران در اواسط هفته تمایل کمتری به شروع سفر دارند قیمت بلیط های هواپیما در این ایام کمتر خواهد شد.

 حتی  شاید برای شما جالب باشد که بدانید ساعت پرواز شما هم می تواند قیمت بلیت را کاهش دهد. بسیاری از مسافران تمایل دارند تا در ساعات  میان روز و در ابتدای شب پرواز خود را انجام دهند تا احتیاجی به بر هم‌ زدن ساعت خواب خود نداشته باشند.

از آن‌جایی که پروازهای نیمه شب و بامداد طرفداران زیادی ندارد. خرید بلیط هواپیما در این ساعات شبانه روز می تواند برای شما بسیار به صرفه تر شود.

قدم پنجم در خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور : ایرلاین ارزان تری را انتخاب کنید

ایرلاین ها بر اساس قیمت پایه و هزینه هایی که برای هر پرواز انجام می دهند به همراه محاسبه سود خود نرخی را تعیین می کنند. علت اصلی تفاوت قیمت در میان ایرلاین‌ها , ارائه سرویس‌های مختلف به مسافران است.

معمولاً شرکت های هواپیمایی با توجه به سرویس های که به مسافران ارائه می دهند قیمت بیشتری برای پرواز های خود ارائه می کنند ، لذا اگر سرویس شرکت هواپیمایی برای شما  اولویت بالایی ندارد بهتر است ایرلاینی را انتخاب کنید که ارزان تر می باشد.  به خاطر داشته باشید شما در پرواز ارزان قرار نیست شکنجه شوید و مانند یک پرواز استاندارد به راحتی به مقصد خواهید رسید.

بلیط هواپیما سیستمی

سخن آخر درباره خرید بلیط چارتر ارزان قیمت آی آر تور 

در این مطلب سعی شد که تمامی نقاط ابهام و سوالات شما درباره خرید ارزان قیمت بلیط هواپیما پاسخ داده شود اما همچنان پرسشی در این باره برای شما باقی مانده است می توانید در همین صفحه از ما بپرسید. 

 

date_range پنجشنبه 21 شهریور 1398 remove_red_eye 412 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0