{{ctrl.notification}}

خرید بلیط هواپیما یزد در نیمه دوم سال 98

 خرید بلیط هواپیما یزد در نیمه دوم سال 98 را از طریق سایت آی آر تور تجربه کنید.هرگاه از زیبایی ایران صحبت به میان می آید تنها سرسبزی،  دریا و جنگل‌هاطی ایران را به رخ می کشیم، غافل از اینکه کویری بیکران و ستاره باران در ایران داریم. اما این بار قصد داریم از کویر زیبای ایران بگوییم . شهر های کویری هم  از زیبایی های بکر ایران است وبسیار از افراد به آن علاقمند هستند. برای آن‌هایی که به کویر سفر کرده‌اند، زیبایی‌های کویر خاص و بی تکرار است . اما افرادی که تاکنون کویر را از نزدیک لمس نکرده‌اند، حتما باید خرید  تور داخلی  یزد را امتحان کنند، تا به یک تجربه به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز دست یابید . کویرهای زیبای استان یزد در ایران، تمامی ویژگی‌های یک کویر زیبا  را دارد. از طریق خرید بلیط اتوبوس نیز می توانید به شهر یزد سفر کنید و با رزرو هتل در یزد از داشتن سفری زیبا لذت ببرید.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

شهر یزد و اهمیت خرید بلیط هواپیما یزد در نیمه دوم سال 98

از مهمترین عوامل قابل اهمیت  در خرید بلیط هواپیما یزد در نیمه دوم سال 98  کاهش قیمت بلیط هواپیما به دلیل حداقل شدن سفرها می باشد. یزد بعد از شهر ونیز ایتالیا به عنوان دومین شهر تاریخی و همینطور اولین شهر خشتی جهان شناخته شده است. شهر یزد در دره های وسیع و خشک بین رشته کوههای شیرکوه و خرانق قرار دارد. شهر یزد نام های دیگری از جمله: "دارالعباده " ، "بادگیرها" و همین طور به عنوان "شهر دوچرخه ها "و از همه مهمتر به  شهر "دیار قنات و قنوت و قناعت" مشهور است. شهر یزد از جمله کم باران ترین شهرهای ایران است و میزان بارش باران در آن به طور متوسط سالانه حدود  61 میلیمتر می باشد.

جاذبه های گردشگری شهر یزد

 با توجه به اینکه یکی از مهمترین شهرهای تاریخی ایران است و قدمت بسیاری دارد و جاذبه‌های گردشگری آن نیز به عنوان تاریخی ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری دنیا می باشد. خرید تور یزد شما را به شهر بادگیرها و قنات‌ها شهرت یافته می برد. در گوشه گوشه ی  این شهر تاریخ هایی گنجانده شده است و غرق در زیبایی های سنتی و اصیل ایرانی می باشد. با خرید تور یزد شما می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری شهر دیدار کنید. توجه داشته باشید که خرید تور یزد معمولا  با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل همراه است.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

مسجد جامع یزد

 از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر یزد مسجد جامع یزد می باشد.  مسجد جامع یزد شاهکارهای معماری هنرمندان ایرانی در دل کویر یزد که از پرمتقاضی ترین مقاصد گردشگری داخلی و خارجی در ایران می باشد. این مسجد به حدود ۱۰۰ سال پیش و ۳ دوره ی قبل  بر می گردد و از پایه‌های اصلی حکومت ساسانیان به شمار می رود.  تفاوت این مسجد  با دیگر مساجد  خوابیده بودن گنبد آن و سردر رفیع و بلند و همینطور کاشیکاری زیبا و منحصر به فرد آن است، که هر چشمی را به خود خیره می کند. این اثر تاریخی در سال ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. این  مسجد در خیابان مسجد جامع، خیابان امام خمینی شهر یزد قرار دارد.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

میدان وقت  الساعت:

از جاذبه های گردشگری شهر یزد برج ساعت شهر یزد است که  این برج ساعت به زمان قاجار باز می‌گردد و قوس‌ها و تزئینات آجری و کاشی کاری منقوش به خطوط آیات الهی به آن جلوه خاصی داده است.  این ساعت توسط ابوبکر یکی از ساعت سازهای ماهر یزدی بنا شد و به عنوان ارزشمندترین جاذبه های گردشگری در ایران مطرح است و در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید این میدان در خیابان امام خمینی قرار دارد.

باغ دولت‌آباد یزد

یکی دیگر از جاذبه های زیبای شهر یزد که  این شهر را جهانی کرده باغ دولت‌آباد آن است. این باغ  یکی از ۹ باغ ایرانی است، که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده عمارتی با بلندترین بادگیرهای جهان که از نظر معماری بسیار ارزشمند است.  قدمت این باغ به ۲۶۰ سال  می رسد و وسعت آن 6/4 هکتار می باشد. در این باغ بوی گل و گیاه شما را متحول خواهد کرد. این باغ در خیابان شهید رجایی شهر یزد واقع شده است.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

آب انبار شش بادگیر جهان در یزد

تنها آب انبار شش بادگیر جهان در یزد قرار دارد. این آب انبار از بین ۷۵ آب انباری که ۱۸۰ سال پیش در دوره قاجاریه ساخته شده بود بزرگ تر می باشد. این بنا به شکل هشت وجهی ساخته شده و به دلیل شرایط اقلیمی و جهت باد در منطقه کویری به سبک هشت وجهی می باشد. بالغ بر ۲ هزار متر مربع آب در این آب انبار ذخیره می شده و دارای دو خروجی است که یکی برای مسلمان و دیگری برای زرتشتیان می باشد و این نشانه فرهنگ والا و درک و شعور مردم شهر یزد می باشد که در سبک زندگی خود داشته اند. این آب انبار در محله کوچه شش بادگیر قرار دارد.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

میدان امیرچخماق

مجموعه ای  از بناهای تاریخی و ارزشمند در این میدان قرار دارد.  از شاخص ترین جاذبه ها مناره‌های بلندی که به عنوان اصیل ترین قسمت این شهر به یادگار مانده است می باشد. این میدان به قرن نهم هجری و زمان حکومت تیموریان بر می گردد و توسط فردی به نام امیر جلال الدین چخماق ساخته شده است.

آتشکده ورهرام

این آتشکده ۱۵۰۰ سال است که خاموش نشده و به آتشکده بهرام نیز مشهور است و مکانی برای نگهداری آتش مقدس زرتشتیان و نیایشگاهی برای زرتشتیان است. این آتشکده در خیابان آیت الله کاشانی واقع است.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

موزه آب یزد

 شهر یزد به دلیل کویری بودن همواره با مشکل آب روبرو است. از این رو در این شهر خدمات بسیار ایجاد شده است در این موزه که به نام موزه آب می باشد، آب مورد نیاز شهر را تامین می‌کرده اند و در اینجا نگهداری کرد این موزه در خیابان قیام قرار دارد.

عمارت بوستان ناجی

 یکی دیگر از باغ های مشهور در یزد بوستان ناجی است ، که از دوران قاجار مانده است. این بوستان بازسازی شده و عمارتی در میان این بوستان قرار دارد، که یک تالار با بادگیرهای بلند و دو اتاق و قسمتهای دیگری را شامل می‌شود. این عمارت کاربری مسکونی داشته و از املاک شخصی فردی با نام ناجی بوده است . این بوستان در مسیر قنات نجف آباد قرار دارد و در بلوار شهید حسن دشتی  واقع است.

با توجه به اینکه شهر یزد شهر تاریخی است در این شهر جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد. که ما به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم شما می توانید با خرید بلیط هواپیما یزد و رزرو هتل در این شهر از تمامی جاذبه های گردشگری شهر یزد دیدن فرمایید.

خرید بلیط هواپیما یزد _آی آر تور

نحوه ی خرید بلیط هواپیما یزد در نیمه دوم سال 98 با آی آر تور

اگر می خواهید خرید بلیط هواپیما یزد در نیمه دوم سال 98  را داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که خرید تور یزد را از طریق سایت آی آر تور انجام دهید. سایت رسمی آی آر تور انواع تورهای متنوع و متناسب را با  شرایط و خواسته های شما ارائه می دهد و می توانید سفر بسیار عالی و بی نظیر را بسیار راحت برنامه ریزی کنید. خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط اتوبوس از طریق سایت آی آر تور بسیار راحت امکان پذیر است.

 

ثبت نظر
chat 0