{{ctrl.notification}}

خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور

خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور مناسب افرادیست که قصد یک سفر مقرون به صرفه را در مشهد دارند. بخش بسیار مهمی از هر سفر هزینه و بودجه بندی آن است.

اگر بتوانید در خرید بلیط هواپیما صرفه جویی کنید بخش خیلی بزرگی از هزینه های سفر شما کنترل خواهد شد. اما چگونه می توان اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور با قیمت مناسب کرد؟ برای اطلاع از روش های کنترل قیمت بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد

بسیاری از مسافران به دلیل قیمت مناسب ، بلیط چارتری را انتخاب می نمایند تفاوت میان پروازهای چارتری و سیستمی اطلاعی ندارند.

در کل چارتر در لغت به معنای اجازه دادن یک محل به طور دربست می باشد. پروازهای چارتری هم در حقیقت پروازهای هستند که صندلی های آنان در اجاره ی اشخاصی قرار گرفته است.

در مورد پروازهای چارتری بهتر از با اصطلاحاتی مانند چارتر کننده و چادر دهنده آشنا شوید. چارتر کننده به دفاتر و یا آژانس های مسافرتی گفته می شود که اقدام به اجاره بخش  و یا همه صندلی ها هواپیما را می کنند.

چارتر دهنده هم به شرکت های هواپیمایی گفته می شود که صندلی های هواپیما را اجاره می دهند.

پرواز چارتری بهتر است یا پرواز سیستمی؟

در کل بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آرتور در سه و یا چهار مورد با نوع سیستمی خود متفاوت است. این موارد شامل زمان قیمت گذاری، قیمت بلیط، قوانین استردادی بلیط هواپیما و شرایط سنی خرید بلیط هواپیما می باشد.

استرداد بلیط هواپیما

زمان قیمت گذاری

در پروازهای سیستمی هفته ها و یا حتی ماه ها قبل از پرواز قیمت بلیط هواپیما مشخص است در طول این  مدت تغییر نخواهد کرد. اما در پروازهای چارتری این گونه نیست قیمت بلیط هواپیما مدام در حال تغییر می باشد.

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما چارتری از نوع سیستمی خود در خیلی از زمان ها کمتر است و همین علت کافیست تا بسیاری از مسافران در جست و جوی خرید بلیط چارتری باشند.

سیستم قیمت گذاری بلیط هواپیما چارتری با سیستم قیمت گذاری بلیط هواپیما سیستمی متفاوت است. قیمت بلیط هواپیما چارتری توسط  چارترکننده تعیین می گردد. چارتر کننده در نزدیکی  پرواز قیمت بلیط های خود را کاهش می دهد تا تمام صندلی‌هایی که کرایه کرده اند پر شوند. 

جهت خرید بلیط اتوبوس مشهد کلیک کنید.

شرایط استرداد بلیط

مورد دیگری که درباره تفاوت میان پرواز چارتری و پرواز سیستمی باید به آن اشاره کنیم شرایط استرداد بلیط هواپیما است. در پروازهای سیستمی شرایط استرداد بلیط هواپیما به این صورت می باشد :

مقدار استرداد پروازهای سیستمی بر اساس قوانین مدون هر کدام از ایرلاین ها محاسبه می گردد. به عنوان مثال شرکت هواپیمایی آسمان تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز ۱۵ تا ۳۰ درصد عنوان جریمه کنسلی از  مبلغ مسافر کسر خواهد کرد و پس از این مدت میزان جریمه کنسلی به نسبت کلاس  پروازی بین ۳۰ تا ۶۰ درصد خواهد بود. 

 محاسبه قیمت استرداد بلیط هواپیما پروازهای چارتری بر اساس قوانین چارتر کننده تنظیم می شود.

شرایط سنی

 در پروازهای سیستمی سه رده سنی نوزاد ، کودک و بزرگسال سال برای بلیط های هواپیمایی وجود دارد که قیمت بلیت در هر کدام از رده‌های سنی تغییر می‌یابد.

اما در پروازهای چارتری هیچ‌ گونه شرایط سنی برای مسافر وجود ندارد و قیمت تمامی بلیط ها برای رده های سنی متفاوت یکسان است.

پروازهای چارتری

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور بر اساس معیارهای متفاوتی سنجیده می شود و نمی توان یک رقم ساده را به عنوان قیمت بلیط هواپیما معرفی نمود.

در این باره بهتر است با معیارها و فاکتورهای موثر در قیمت خرید بلیط هواپیما آشنا شوید:

اولین معیار قیمت خرید بلیط هواپیما آی آر تور : زمان

در کل زمانی که شما انتخاب میکنید برای سفر نقش بسیار مهم قیمت بلیط هواپیما مشهد دارد. اگر در ایام این شهر سفر کنید که مشهد از نظر گردشگری در بهترین حالت خود باشد باید انتظار قیمت بالایی بلیط هواپیما را داشته باشید. علاوه بر بلیط هواپیما ، قیمت رزرو هتل در مشهد هم در این ایام افزایش خواهد یافت.

دومین معیار قیمت خرید بلیط هواپیما آی آر تور : ایرلاین

جالب است بدانید هر شرکت هواپیمایی نرخ متفاوتی برای پروازهای خود ارائه می کند. این نرخ بر اساس محسابات آن ها و مقدار سرویسی که ارائه می کنند می باشد.

سومین معیار قیمت خرید بلیط هواپیما آی آر تور : زمان خرید

همان طور که اشاره شد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تا دو هفته یا ده روز مانده به پرواز است در این بازه زمانی شما می توانید قیمت های منصفانه ترین راه برای خرید بلیط هواپیما پیدا کنید.

 اما اگر از زمان گفته شده دیرتر عمل کنید ممکن است که تمامی پروازهای ارزان تکمیل شوند و مجبور به خرید پرواز های گران تر باشید.

استرداد بلیط هواپیما پروازهای چارتری

نحوه خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور

جهت خرید بلیط هواپیما چارتر تهران مشهد آی آر تور کافیست در صفحه اصلی سایت خرید بلیط هواپیما آی آر تور، در جدول جست و جوی پرواز نام مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید تا پس از آن تمامی پروازهای این شهر برای شما ظاهر شود. حال با کلیک بر روی هر کدام از موارد نمایش داده شده می توانید اقدام به خرید بلیط هواپیما مد نظر خود کنید.

سخن آخر درباره خرید بلیط چارتر هواپیما مشهد

در این مقاله سعی شد شما را با انوع بلیط آشنا کنیم و تفاوت میان بلیط چارتر مشهد و بلیط سیستمی آن بیان شود. با این حال اگر شما درباره خرید بلیط هواپیما چارتری سوالی دارید می توانید از طریق پشتیبانی آی آر تور پاسخ خود را دریافت کنید.

 

date_range پنجشنبه 11 مهر 1398 remove_red_eye 326 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0